Povrchové úpravy

Posunom vo vnímaní prostredia v ktorom žijeme, sú aj požiadavky architektúry na povrchové úpravy odlišné. V minulosti boli nároky na maximálnu ochranu proti korózii a oxidácii železných či neželezných kovov. V súčastnosti sú vyžadované prirodzené farby kovov a zachovanie štruktúry po spracovaní. Na to veľmi dobre poslúžia ochranné laky, oleje a vosky priamo určené na aplikovanie na kovy v interiéri alebo exteriéri.
Potrebujete vytvoriť hrdzu? Teplé prirodzené odtiene na chladnú oceľ... Prácu vám uľahčí napriklad Owatrol Rust Spirit v praktickom rozprašovači.
Na zafixovanie potom môžete použiť lak z radu Pantarol, ktorý nestmaví krásne hrdzavé kresby, ale zachová autentický odtieň. Tento transparentný lak na kov nepôsobí zmáčavo na rozdiel od oleja. Tak napríklad olej Owatrol Oil má veľmi dobré impregnačné vlastnosti s vysokou kapilaritou, takže aj vďaka pomalšiemu schnutiu, je vhodný všade tam, kde je potrebné konzervovať hĺbkovú koróziu. Vosk Revax zase pôsobí hydrofóbne a povrch sa dá dobre obnovovať.

Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info